24. Mistrovství České republiky, 2022

Jindřichův Hradec v jižních Čechách hostil již podruhé otevřené Mistrovství České republiky v balónovém létání. Ročníku 2022 se organizačně ujal Aeronautic Brno společně se Skyballoons a lidmi kolem Pavla Kostrhuna. Společně se soutěží probíhala také fiesta.

Soutěžní části, kterou řídil opět belgický Jonas Maes se svým týmem se účastnilo na dvacet pět týmů z České republiky, ale také ze zahraničí. Ze zámoří dorazili takoví piloti, jakými jsou třeba Matthew Scaife z Austrálie. Česká soutěžní špička byla kompletní. Úřadující mistr České republiky Petr Klička, společně s Petrem Kubíčkem, Davidem Línkem, Pavlem Měřínským, Honzou Suchým s již zmíněným Pavlem Kostrhunem, kterého doprovázel v druhém týmu také jeho syn. Ženská část soutěžních týmů s tradičními účastnicemi jakými jsou Nikola Kličková, Markéta Charouzková se letos rozšířila o nováčka mezi pilotkami, ale i soutěžícími a tou je Tereza Staňová. Ta se uvedla vítězstvím v první disciplíně a odváží si cenu společnosti Pohoda.

Jednotlivé soutěžní disciplíny Jonas Maes umísťil do okolí Jindřichova Hradce. Část organizátoři bohužel museli zrušit z důvodu nepříznivého počasí. Zrušen byl hned první ranní soutěžní let a následně nepříznivé zprávy přicházely každý den. Přesto se podařilo odletět 15 soutěžních disciplín (v průběhu tří letů).

Výsledkově vše nasměřovalo k vítězství belgické posádky, které slavil pilot Steven Vlegels. Druhé místo odváží Thomas Kindermann-Schoen z Rakouska a třetí je Petr Kubíček z České republiky.  Petr se také stává novým Mistrem České republiky a tovární tým Kubicek factory (Kubicek Balloons) tak získává cennou trofej. Druhé místo MČR obsadil Pavel Měřínský a třetím je Pavel Kostrhun.

Photo (c) Slavek Ruta / PSPA

Photo (c) Slavek Ruta / PSPA