XXII. Bělské balónové hemžení, 2024

Dvaadvacátý ročník Bělského balónového hemžení s sebou přinesl opět jednu změnu, časnější termín, tak, aby nekolidoval s některými dalšími města se zdálo jako vhodné řešení.  30.květen 2024 tedy přivítal cca desítku posádek horkovzdušných balónů, které pozval do Bělé pod Bezdězem Balloon Club Bílá Hlína.

Plánováno bylo 6 vzletů horkovzdušných balónů z Bělé pod Bezdězem, ale také pro zpestření a zábavu balonářů, z jejího okolí. Bohužel vše bylo trochu jinak a společný jmenovatel se jmenuje „počasí“.

Některá média v České republice předpovídala „konec světa“, povodně a další pohromy. Pro balonáře v Bělé stačila jen tlaková níže, která dorazila k hranicím České republiky, spustila sérii bouřek, deště, no zkrátka neletového počasí. Z celého plánu zbyl tedy jediný let. Páteční ráno nabídlo balonářům příjemně svižný let směrem ke Katusicím, Bukovnu a okolí. A pak už nic. Sobotní upoutaný balón na náměstí v Bělé v podvečer a následující „hořáková show“ byla zakončením dvaadvacátého „uplakaně-deštivého“ počasí v Bělé pod Bezdězem.

Další ročník, snad přinese lepší počasí, ale také třeba změnu termínu do pozdějších červnových týdnů.

Photo (c) Slavek Ruta /PSPA/ Czechballoons

O minulém ročníku jsme psali zde