XXI. Bělské balónové hemžení, 2023

Jednadvacátý ročník Bělského balónové hemžení pořádá od samého začátku Balloon Club Bílá Hlína ve spolupráci s Městem Bělá pod Bezdězem.  Letos se akce po několika ročnících ovlivněných covidem vrátila do svého původního červnového termínu.

„Vrátili jsme se k tradičnímu, červnovému termínu. Covid, doufejme pominul, a tak zářijové termíny jsou minulostí. Doufáme, že počasí bude přát a budou se z něho moci radovat všichni. Letos jsme se s městem Bělá pod Bezdězem shodli, že balónovou fiestu spojíme s letošním ročníkem setkání obcí, které mají v názvu Bělá. A tak se bude Bělá pod Bezdězem od 8. do 11.6. hemžit balóny i zástupci Bělých.“, doplnil pro média Miroslav Nigrín z Balloon clubu Bílá Hlína před startem akce.

A jak vše probíhalo? Z přihlášených patnácti posádek dorazilo 14 a ti se museli poprat s výzvou jménem počasí. Zvlněná fronta, četné bouřky směřovaly organizátory k přípravě ranních startů. Ranní lety si vzduchoplavci užívali nad krajinou Bělé pod Bezdězem, okolí Mšena. Někteří, při svých dálkových letech přistávali až za Mělníkem, to se povedlo Miloši Kovářovi z Balonklubu Bohemia. Miloš zároveň domluvil krásnou letovou ukázku nad startovací loukou, několikrát prokroužil Blackshape BS100 Prime. Večerní show probíhala už tradičně na náměstí v Bělé pod Bezdězem a tvořila vrchol tamní víkendové akce, setkání Bělých v Bělé, tedy rodáků obcí s názvem Bělá. A další ročník? Ten ještě doplníme, závěrečných brífing ještě neproběhl.

 

Photo (c) Slavek Ruta / PSPA