Balóny nad Rozkoší, 2023

Fiesta horkovzdušných balónů v okolí přehrady Rozkoš, České Skalice, Náchodu a Nového Města nad Metují vstoupila do pátého ročníku. Akce s názvem Balóny nad Rozkoší vstupuje mezi ostřílené fiesty ve střední Evropě.

Více jak třicet balónů, dále dva speciály, dvojnásobný přelet hranice s Polskem. V koších horkovzdušných balónů piloti, ale také pilotky z České republiky, to vše načrtl do programu pátého scénáře a pokračování fiesty její zakladatel, David Línek ze společnosti DLNK s.r.o.

Dalo by se pokračovat tiskovou zprávou, ale tahle fiesta udává styl a směr. Jediné, co nám trochu „zamotalo hlavu“ je počasí. To byl důvod, proč nedošlo k avizovanému startu v sobotu z Náchodu, ale po čtvrtečním startu z Ratibořic, double z Nového Města nad Metují v pátek, přišlo Ratibořické údolí vhod i pro podvečerní sobotní start. Podle přítomných „set“ přihlížejících to byla dobrá volba. V pátek večer si balonáři „střihli“ večerní show v České Skalici, kde režii a scénář show opět řešil Mirek Široký, opět zaujal diváky.

32 posádek balonářů, tým lidí kolem Davida Línka má za sebou pátý ročník. Ten šestý přinese opět nějaká překvapení a jeho termín je… Balóny nad Rozkoší 2024,  5.-8. září 2024.

Photo: (c) Slavek Ruta / PSPA

Photo (c) Tomas Hora