Balóny nad Rozkoší, 2021

Horkovzdušné balóny již potřetí zamířily do okolí měst České Skalice, Náchoda, Nového Města nad Metují a k přehradě Rozkoš na Náchodsku. Fiesta horkovzdušných balónů, také letos je toto setkání největší akcí tohoto typu v České republice a na Slovensku. Také letos pod taktovkou týmu kolem Davida Línka, balónářské společnosti Donebes.cz a společnosti DLNK.cz

Z šesti plánovaných letů vyšlo pět a část z nich byly lety soutěžní. Soutěžilo se o pohár starostky Česká Skalice (vyhrál Pavel Kostrhun). Následovala soutěž o pohár starosty města Náchod (vyhrál Zbyněk Možíš) a posledním sobotním podvečerním letem byla „liška“, let o pohár Senátora ČR Martina Červíčka (vyhrál Tomáš Pirner).

29 nebo také 31 horkovzdušných balónů bylo na startech ranních a podvečerních letů z různých míst okresů Náchod, ale také Trutnov.

Večerní balónové žárovky uchvátil speciální tvar balónu „ježek“, který následně vévodil hlavní zpravodajské relaci České televize.

Zajímavostí letošního ročníku bylo několik. Průlet, trénink, letky Flying Bulls Aerobatics Team z Jaroměře, kteří v rámci svého tréninku kroužily okolo balónů nad Rozkoší. Následovala událost, která vystihuje přízeň a zájem o ballooning. V pátek v poledne, z vrcholu Českého ráje, z Kozákova, odstartovali paraglidisté a po několika hodinovém letu přistáli ve Dvoře Králové, odkud chtěli shlédnout start balónů. A to se také podařilo, přiletěli na start balónů na křídlech kluzáku.

Tři desítky balónů, stovky diváků přítomných na startech, více jak dvě tisícovky diváků na večerní show v České Skalici, to vše přinesl třetí ročník fiesty „Balónu nad Rozkoší“ pod vedením Davida Línka.

Photo (c) Slavek Ruta / PSPA

Odkaz na zpravodajství České televize:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/221411000100902/obsah/861259-balony-nad-rozkosi

Večerní show, balónové žárovky:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/221411010120904/obsah/861548-balonove-zarovky-nad-rozkosi